Intelektu bērns manto no mātes nevis tēva, kā uzskatīts līdz šim

intelekts

Nesen veiktā pētījumā secināts, ka prāta spējas un intelektu bērns manto no mātes nevis tēva, kā iepriekš tika uzskatīts. Tā raksta vietne psychology-spot.com.

Pierādīts, ka tieši no mātes mantotie gēni ir atbildīgi par smadzeņu attīstību un prāta potenciālu. Savukārt no tēva saņemtie gēni iesaistās limbiskās sistēmas izveidē, kas ir emocionālās inteliģences pamatā.

Vairāki pētījumi apstiprina – bērni manto mātes intelektu tāpēc, ka gēni, kas ir saistīti ar intelektuālo potenciālu, atrodas X hromosomā. Un tā tiek saņemta no sievietes.

Tiesa, intelekta izaugsmes iespējas ietekmē ne tikai iedzimtība un gēni! Vācu pētnieki uzskata, ka iedzimtībai ir tikai 40 – 60% liela ietekme uz intelektu. Ir arī citi ne mazāk svarīgi faktori, kas veicina bērna prāta attīstību.

Kā viens no svarīgākajiem – bērna agrīnās attiecības ar māti līdz 2 gadu vecumam. Jo ciešākas un emocionāli siltākas tās ir, jo lielāka iespēja, ka mazulis vēlāk kļūs par gudru pieaugušo. Kas jādara mammai? Jāspēlējas  ar bērnu, īpašu uzmanību pievēršot rotaļām, kas veicina abstrakto un tēlaino domāšanu un simbolu atpazīšanu.

Vēl viens svarīgs faktors ir mīlestība. Līdz 13 gadu vecumam bērniem vajadzība pēc mīlestības ir ārkārtīgi svarīga. Tiem bērniem, kas saņem mīlestību un nejūt tās deficītu, galvas smadzeņu struktūras daļā – hipokampā, ir par 10% vairāk šūnu nekā tiem, kas nesaņēma pietiekošu mīlestību no mammas.

Un tomēr – lai cik gudrs un intelektuāls būtu bērns, dzīves problēmas un attiecības ar cilvēkiem viņš mācās risināt pats, vērojot apkārtni un mācoties no savām kļūdām.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: www.psychology-spot.com

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

1 Komentārs on "Intelektu bērns manto no mātes nevis tēva, kā uzskatīts līdz šim"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
reptilis
reptilis

Pilnīgi maldinoša ziņa:(((…noklausieties smadzeņu profesora Saveljeva lekcijas un intervijas,kurās viņš šitos šarlatānus psihologus sasit “”lupat lēveros””:))))

wpDiscuz