Intelekta līmenis ir nosakāms pēc foto sociālajos tīklos, apgalvo zinātnieki

intelekta līmenis

Kembridžas universitātes Psihometrijas centra zinātnieki izstrādājuši algoritmu, kas pēc profila fotogrāfijas sociālajos tīklos ļauj noteikt, kāds ir cilvēka intelekta līmenis, vēsta  Digital Trends.

Veicot analīzi, programma ņem vērā ne tikai fotogrāfijā redzamā cilvēka sejas izteiksmi, bet arī maznozīmīgas detaļas – piemēram, apģērbu, fonu, ir vai nav kadrā citi cilvēki vai priekšmeti.

Veicot pētījumu, britu zinātnieki izpētīja sociālā tīkla Facebook 1122 lietotāju profila fotogrāfijas. Iepriekš fotogrāfiju īpašnieki veica IQ testu.  Eksperimenta laikā zinātnieki tāpat arī analizēja to fotogrāfiju īpatnības, kas atkārtojās un tika novērtētas augstāk vai zemāk.

Eksperimenta rezultātā atklājās, ka par intelektu it kā liecinoši atribūti, piemēram, brilles, daudz retāk, nekā tiek uzstatīts, liecina par to, ka fotogrāfijā redzamajam cilvēkam ir augsts intelekta līmenis. Savukārt tās bildes, kurās cilvēks ir nofotografēts tuvplānā, it nemaz nenozīmē to, ka viņš ir muļķis.

„Šādas nesakritības liecina par sabiedrībā pieņemto stereotipu un spriedumu neatbilstību īstenībai, – teic viens no pētījuma autoriem. – Mēs ceram, ka mūsu pētījums sniegs cilvēkiem priekšstatu, kā vislabāk sevi prezentēt sociālajos tīklos, kā arī tas būs noderīgs personāla menedžeriem, kuri bieži mēdz vērtēt potenciālo amata kandidātu pēc viņa fotogrāfijām sociālajos tīklos.”

Lielākajā daļā gudru cilvēku fotogrāfijās ir redzami tikai viņi paši, turklāt attēls parasti ir kvalitatīvs, savukārt fotouzņēmuma fons ir lakonisks, skaidro zinātnieki. Eksperimentā tāpat noskaidrots arī tas, ka cilvēki, kuriem intelekta līmenis ir augsts, parasti izvēlas zaļo krāsu, savukārt rozā, violeto vai sarkano toni neizmanto tikpat kā nemaz.

Steigšus pārbaudiet, kāda fotogrāfija ir jūsu sociālo tīklu lapās!

Un izsakiet savu viedokli komentāros, kā arī sekojiet mums Facebook un Twitter!

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

1 Komentārs on "Intelekta līmenis ir nosakāms pēc foto sociālajos tīklos, apgalvo zinātnieki"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
Kārlis
Kārlis

Laikam esmu ļoti gudrs, jo vispār neesmu nevienā soc. tīklā :)

wpDiscuz