Iegūt autovadītāja apliecību būs sarežģītāk

iegūt autovadītāja apliecību

Sliktas ziņas visiem, kas plāno iegūt  autovadītāja apliecību – jau no šī gada rudens B kategorijas tiesību iegūšana varētu kļūt sarežģītāka un dārgāka.

Valdības konceptuāli atbalstītie noteikumi paredz, ka autoskolās teorētiskās apmācības un braukšanas kursi būs intensīvāki, mainīsies arī maksājumu kārtība.

CSDD sagatavotie labojumi topošo šoferu apmācības programmā paredz teorētisko kursu papildināt ar jauniem elementiem. Tas nozīmē, ka varētu tikt ieviesti atsevišķi kursi par bīstamu situāciju prognozēšanu un risku novērtēšanu.

Tāpat iecerēts palielināt minimālo vadīšanas nodarbību skaitu – B kategorijai no 14 līdz 20 braukšanas reizēm, kas attiecīgi palielinās apmācību maksu.

Plānota arī topošo autovadītāju apmācība braukšanai uz slideniem ceļiem un tumsā. Autoskolām būs obligāta prasība izveidot un uzturēt savu braukšanas laukumu.

Šobrīd iegūt autovadītāja apliecību alkstošajiem šoferiem ir jārēķinās ar aptuveni 600 – 800 eiro izdevumiem par apmācībām. Pēc jaunās sistēmas ieviešanas autovadītājiem būs jārēķinās ar vēl lielāku naudas summu – pēc CSDD aprēķiniem – process sadārdzināsies par 5 līdz 10 %.

Vēl viens būtisks jaunums ir grozījumi norēķinu kārtībā. Apmaksu gan par teoriju, gan par braukšanas nodarbībām būs jāveic turpat autoskolā. Tātad braukšanas instruktoriem skaidrā naudā vairs nedrīkstēs maksāt.

“Ir aizdomas, ka diezgan liela daļa autoskolu un instruktoru atrodas pelēkajā zonā, tāpēc arī tādas prasības. Patlaban ir liels juceklis, jo daļu maksājumu klients veic autoskolā, daļu atdod instruktoram. Mēs par šo situāciju regulāri saņemam autoskolu klientu sūdzības,” TV3 ziņām norādīja  skaidroja CSDD Kvalifikācijas daļas vadītājs.

Plānotie grozījumi jau raisījuši asus iebildumus. Visasāk reaģējusi Konkurences padome, norādot, ka regulācija ir pārāk detalizēta – notiks pārmērīga iejaukšanās autoskolu un klientu privāttiesiskajās attiecībās.

Taču, neraugoties uz iebildumiem, jaunās kārtības ieviešanu atbalstījusi valdības komiteja.

Ja Ministru kabinets grozījumus apstiprinās, visticamāk, gaidāma autoskolu apvienošanās vai bankroti. Iespējams, daudzas skolas nevarēs atļauties izveidot un uzturēt savus apmācību laukumus.

Latvijā šobrīd darbojas aptuveni 200 autoskolas.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: TV3 ziņas

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

3 Komentāri on "Iegūt autovadītāja apliecību būs sarežģītāk"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
Tiko liku
Tiko liku

Nav svarīgi cik stundas tu brauc, instruktors tāpat grāmatiņā ierakstīs minimālo skaitu.

Madara
Madara

Viss vēl būtu saprotams, bet palielināt minimālo vadīšanas stundu skaitu? Ja braucējs pēc 14 stundām nav gatavs, instruktors arī tāpat var uz to norādīt un grāmatiņu neparakstīt, braukt vēl. Kāpēc kādam, kas, piemēram, mācās braukt arī ārpus autoskolas, būtu jātērē tik ievērojami vairāk naudas tām liekajām braukšanām?

Synx
Synx

Idioti….. Vnk varesiet iet bankrota ;)))

wpDiscuz