Hakeris par mazu jociņu ar slavenību kailfoto sēdēs 18 mēnešus cietumā

kailfoto hakeris

2014. gadā 4Chan un Reddit vietnēs (vēlāk arī citviet internetā) tika publicēti kailfoto, kas bija nozagti vairāk nekā simt slavenībām. Tās bija nozagtas no uzlauztiem privātajiem Apple un Google kontiem. Cieta vismaz simts plaši pazīstamu cilvēku. Viņu vidū bija arī Dženifera Lorenca (Jennifer Lawrence), Aubrija Plaza (Aubrey Plaza), Rihanna un Avrila Lavinja (Avril Lavigne).

Kā noskaidroja izmeklēšanā, laikā no 2012. gada novembra līdz 2014. gada septembrim ASV Pensilvānijas štata iedzīvotājs Raijens Kolinss (Ryan Collins) sūtīja e-pasta vēstules neskaitāmām slavenībām. Ļaundaris ar viltu pieprasīja lietotājvārdus un paroles dažādos tiešsaistes servisos. Dažos gadījumos viņš saņēma pilnas pieejas tiesības Apple iCloud, kas ļāva lejupielādēt visu cilvēka digitālo dzīvi. Interesanti, bet vairākos gadījumos cilvēki pat labprātīgi sūtījuši Kolinsam savus kailfoto.

Kopumā tika nozagta informācija no 50 iCloud un 72 Gmail kontiem, kā arī saņemtas fotogrāfijas no 600 upuriem. Par šo “mazo jociņu” hakerim Raijenam Kolinsam būs jāpavada 18 mēneši cietumā. Jāpiebilst, ka vairākas slavenības draudējušas arī Google, piesolot tiesas darbus un prasot kompensāciju 100 miljonu dolāru apmērā.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: The Guardian

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz