Gulēt kopā ar suni vai kaķi ir veselīgi, apgalvo zinātnieki

gulēt ar suni

Vairums cilvēku, kas guļ kopā ar suni vai kaķi, izguļas labāk, liecina zinātnieku jaunākie pētījumi.

Skotsdeilas Maio klīnikas (Mayo Clinic) Miega medicīnas centrā Arizonā (ASV) tika aptaujāti 150 pacienti. Apmēram 56% no viņiem atzinās, ka naktī atļauj savā guļamistabā vai pat gultā gulēt mājas mīlulim – sunim vai kaķim, 20% no viņiem norādīja, ka dzīvnieki traucējot viņu miegam, savukārt 41% aptaujāto apgalvoja, ka guļot sānu pie sāna ar suni vai kaķi viņi izguļoties labāk.

Cilvēki, kuri atļauj savam kaķim vai sunim naktī gulēt līdzās, atzinās, ka tas sniedzot viņiem drošības sajūtu, kas savukārt veicina labāku miegu. Īpaši tas attiecas uz vientuļiem cilvēkiem, taču ne tikai. Kāda precēta sieviete zinātniekiem pastāstījusi, ka divi suņi, kas pa nakti guļ viņas gultas kājgalī, kalpo kā sildītāji, bet kaķis, kuram patīk apgulties saimniecei uz krūtīm, veic nomierinošu funkciju.

Pētnieki secinājuši, ka vairums cilvēku savus mājdzīvniekus uzskata par ģimenes locekļiem. Ņemot vērā to, ka cilvēks ievērojamu daļu sava mūža pavada miegā, pilnīgi pamatota ir vēlēšanās, lai arī šis process noritētu kopā ar četrkājaino mīluli.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

2 Komentāri on "Gulēt kopā ar suni vai kaķi ir veselīgi, apgalvo zinātnieki"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
heteris
heteris

Jā var dabūt cērmes!

Suns un kaķis sev laiza pautus un pēc tam tev seju kamēr guli!

qwerty
qwerty

tavu pauta seju

wpDiscuz