Fukušimas margrietiņas mutanti nobiedējušas japāņus

Fukušimas margrietiņas mutanti

Japānā tīmekļa tautu satraukusi kāda mikroblogošanas vietnē Twitter.com publicēta fotogrāfija: margrietiņas mutanti, kas izaugušas netālu no Fukušimas AES avārijas vietas.

Kā zināms, 2011.gada 11.martā Japānu satricināja deviņas magnitūdas spēcīga zemestrīce, kurai sekoja katastrofāls cunami, kas nodarīja milzīgus postījumus, tostarp izraisīja atomelektrostacijas avāriju.

paskaidrojis fotogrāfijas autors Sans Kaido, puķes sākušas „pāroties”, veidojot spocīgus hibrīdus ar vienotu lielu ziedkopu. Vairāki ziedi arī kātos ir deformēti, veidojot izliekumus.

Fukušimas margrietiņas mutanti

Tostarp eksperti pieļauj, ka margrietiņu neparastā forma varētu būt radusies arī kādu citu apstākļu ietekmē, tam obligāti nav jābūt paaugstinātam radiācijas līmenim. Ziedu deformācija, iespējams, varētu būt saistīta ar kādu bakteriālu infekciju. Taču nešķiet, ka interneta lietotājiem šāds skaidrojums ir pa prātam.

Fukušimas atomelektrostacijā pēc zemestrīces pilnībā sabojājās dzesēšanas sistēmas, kā dēļ notika kodolreaktoru serdeņu kušana un radioaktīvo materiālu noplūšana vidē, izraisot pasaulē nopietnāko kodolkatastrofu kopš Černobiļas atomelektrostacijas sprādziena 1986.gadā.

 

Avots: Naked Science

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz