Francijā ar likumu aizliedz pārāk kalsnas modeles; pie fotošopētām bildēm būs norāde

modeles

Francijā stājies spēkā likums, kas aizliedz modeļu aģentūrām pieņemt darbā pārāk kalsnas meitenes. Bez tam, pie visās modeļu fotogrāfijām, kas apstrādātas ar fotošopu, būs jāsniedz attiecīga norāde.

Francijas likumdevēji noteikuši, ka piesakoties darbā, pretendentēm ir jāiesniedz medicīniskā izziņa. Tai būs jāapstiprina, ka meitenes ķermeņa masas indekss atbilst normai, vēsta BBC.

Vairs nekādu kompleksu, mīļās dāmas! Ar to pašu likumu Francijā noteikts,  ka sākot ar 1.oktobri masu medijiem visas fotomodeļu fotogrāfijas, kas apstrādātas ar fotošopu, būs attiecīgi jāmarķē. Izdevumos pie glamūrīgajiem skaistuļu fotouzņēmumiem būs skaidra norāde, ka nevainojamais izskats panākts, attēlu digitāli uzlabojot.

Tiem darba devējiem, kas šīs prasības neievēros, būs jāmaksā branga soda nauda – līdz pat 75 000 eiro. Tāpat arī viņi riskēs nokļūt aiz restēm – likuma pārkāpējiem draud brīvības atņemšana uz laiku līdz sešiem mēnešiem.

Jāpiebilst, ka šāds likums – nepieņemt darbā modeles, kas līdzinās anorektiķēm, jau ir spēkā Spānijā, Itālijā un Izraēlā. Interesanti, ka atšķirībā no šīm valstīm, Francijā nav noteikts minimālais ķermeņa masas indekss. Tāpēc mediķiem par katru personu būs jāizlemj individuāli, vai potenciālās modeles parametri atbilst likuma prasībām.

Kā skaidrots Francijas veselības ministrijas izplatītajā paziņojumā, likums vērsts cīņai ar centieniem par katru cenu atbilst žurnālos popularizētiem, bet īstenībā nesasniedzamiem sieviešu skaistuma standartiem, kas noved pie saslimšanas ar anoreksiju.

Pēdējā laikā veiktās aplēses liecina, ka ar anoreksiju sirgst vairāk nekā 30 000 franču, tostarp gandrīz 90% no saslimušajiem ir jaunas sievietes.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz