Ērmīgākās militārpersonu uniformas pasaules valstu armijās

ermigakas-militarpersonu-uniformas-pasaules-valstu-armijas-13

Nav šaubu, ka militārpersonu uniformas vairumam no mums asociējas ar spēku, staltu stāju, izlēmību un disciplīnu. Un joki nenāk ne prātā, ja runa ir par pasaules valstu armijām. Turpretī šoreiz aicinām lauzt šo tradīciju un atļaut sev pasmaidīt, runājot par armiju.

Uzsākot dienestu kādā no pasaules valstu armijām, cilvēks automātiski piekrīt bez ierunām pakļauties citu vēlmēm. Tajā skaitā arī armijas uniformas dizaineru vēlmēm.

 

Indija un Pakistāna

„Saules Rieta Ceremonija”  (titulattēlā) — tas ir sarežģīts un dziļi māksliniecisks rituāls, kuru par prieku tūristiem veic Pakistānas un Indijas robežsargi Amritsaras kontrolpunktā. Ceremonija notiek katru dienu pirms saules rieta.

 

Grieķija

ermigakas-militarpersonu-uniformas-pasaules-valstu-armijas-01

Jocīgi, bet bieži vien pašā ērmīgākajā uniformā tiek ietērpti kareivji godasardzē, kas apsargā pavisam nopietnus un pat svētus objektus. Lūk, kā izskatās Grieķijas godasardze pie Nezināmā kareivja kapa Atēnās. Smieties pie kritušo kareivju kapa uzdrošinās vien paši ciniskākie idioti. Tomēr dažreiz tūristiem, ieraugot šos karavīrus klaunu ietērpam līdzīgajās uniformās, tomēr pasprūk kāds smiekliņš. To vēl vairāk provocē arī godasardzes kareivju kustības.

Libāna

ermigakas-militarpersonu-uniformas-pasaules-valstu-armijas-02

Šie ir K7 divīzijas karavīri – kinologi ar saviem padotajiem. Labi trenētie libāniešu suņi saplosīs ikvienu, kurš uzdrošināsies stāties viņu ceļā. Bet ja nevienam tā arī nepietiks drosmes to darīt, suņi, garlaicības un niknuma mākti, iespējams, var ķerties klāt saviem „priekšniekiem”. Tāpēc pat militārajā parādē Beirutā visi instruktori ir tērpti speciālos „pretsuņu” kostīmos. Ērmoti, toties droši.

 

Indija

ermigakas-militarpersonu-uniformas-pasaules-valstu-armijas-03

Šeit jūs redzat indiešu robežsargus, kas uz saviem kamieļiem drasē pa Deli ielām valsts svētku militārajā parādē. Nav šaubu, ka neviens, tostarp arī robežpārkāpēji, nespēs viņos atpazīt robežsargus. Visticamāk, ļaunprāši nodomās, ka robežas tuvumā notiek cirka izrāde, un bez bažām dosies pārkāpt Indijas robežas. Un iekritīs! Tā viņiem vajag…

Francija

ermigakas-militarpersonu-uniformas-pasaules-valstu-armijas-04

Francijas armijas parādes uniformās nav daudz ērmīgu detaļu, tāpēc dizaineriem nācās steigšus papildināt tās ar, lūk, šādām beretēm. Un lai nevienam nav skaidrs, kas tur soļo – desantnieki vai pavāri. It sevišķi, ja pavārs piespraudīs ordeņus, ņems rokās savu pavāra ieroci un soļos militārajā parādē par godu Bastīlijas ieņemšanas dienai.

 

Fidži

FIJI

Grūti noticēt, bet šie baskāji stērbeļainajos sieviešu brunčos arī ir goda sardzes kareivji. Vēl vairāk, viņi stāv sardzē pie Fidži bijušā prezidenta Ratu Kamiseses Kapaivai Tuimakilai Mara zārka. Taču pat tik skumjš notikums nav iemesls, lai militārā uniforma kļūtu, tā teikt, apstākļiem piedienīgāka. Nu, kaut vai skrandainos lindrakus varētu aizstāt ar melniem svārkiem un uzaut melnas iešļūcenes.

 

Haiti

200561495-001

Diezin vai kāds būs tik drosmīgs, ka uzdrošināsies nosaukt Haiti par miermīlīgu valsti. Haiti vienmēr atradīsies iemesls bruņotam konfliktam, tāpēc viņu militārā uniforma reti kad ir tīra, drīzāk ar asinīm notašķīta. Tomēr tad, kad laiks doties parādē, Haiti militārpersonu uniformas mirdz no greznuma. Un tāpēc nav jābrīnās, ka šis virsnieks atgādina Ziemassvētku eglīti.

 

Taizeme

THAILAND-KING-BIRTHDAY

 

Taizemē katrai nedēļas dienai atbilst sava planēta, sava dievība, dievišķais dzīvnieks un, galvenais, sava krāsa. Un saprotams, ka ikviens Taizemes pilsonis zina krāsu, kas atbilst viņa dzimšanas dienai. Un nenoliedzami, viņš zina arī to, ka nedēļā ir septiņas dienas. Nu, un to zinām arī mēs, vai ne? Tāpēc nav ko brīnīties, ka fotogrāfijā ir karavīri deviņās krāsās. Divi ir lieki.

 

Dienvidkoreja

AP87PE

Dienvidkorejas Karaliskās gvardes kareivju uniformas ir tieši tikpat atbilstīgas mūsu priekšstatam par militārpersonām, cik vāveres kostīms dievkalpojumā Vatikānā. Neraugoties uz to, šie vīrišķīgie un skarbie kareivji dien elitārā vienībā un viņu spēkos ir veikt pašus sarežģītākos kaujas uzdevumus. Viņi vienkārši nevēlas to izrādīt, tāpēc tradicionāli tērpjas ērmīgos dzeltenos halātos, baltās apakšbiksēs un lielās cepurēs.

Francija-2

FRANCE/

Beretes jūs jau redzējāt, tagad palūkojieties uz franču Ārzemnieku leģiona sapieru priekšautiem. Militārajā parādē tajos nav nekādu uzpadriktu, turpretī kaujas apstākļos priekšautos liek munīciju un instrumentus.

 

Kotdivuāra

ermigakas-militarpersonu-uniformas-pasaules-valstu-armijas-10

Kotdivuāras de jure galvaspilsēta Abidžana tulkojumā nozīmē „nogrieztās lapas”. Bet tas savukārt simbolizē ķildu izbeigšanu. Tostarp armija šai valstij tomēr ir, un, lūk, tā maršē militārajā parādē pie prezidenta pils. Militārpersonu uniformas dīvainajā rakstā acīmredzot ļauj kareivjiem paslēpties zebru ganāmpulkā.

 

Irāna

IRAN-MILITARY/PARADE

Pat fotogrāfs, iemūžinot Irānas armijas parādi Teherānā, nebija pilnīgi pārliecināts, ka ieradies pareizajā vietā. Un nav brīnums, jo pēc ķīniešu Kalašņikova automātu stobriem un zaļajiem šūšanas industrijas atgriezumiem ir ļoti grūti saskatīt ne tikai kareivju dienesta pakāpes, bet pat to piederību attiecīgajiem spēkiem.

 

Vatikāns

ermigakas-militarpersonu-uniformas-pasaules-valstu-armijas-12

Vatikānam nav armijas. Tāpēc pat tādu svēto kā Romas pāvests apsargā XVI gadsimtā dibinātā Šveices kohorta (Cohors Helvetica) jeb Šveiciešu korpuss. Ņemot vērā to, ka kareivjiem – katoļiem nav laika, lai šķirstītu modernos žurnālus par militārām tēmām, viņu militārās uniformas, kuru dizaina autors ir pats Mikelandželo, ir nemainīga jau 400 gadu.

Dienvidkoreja-2

SKOREA-MILITARY-PARADE

Lai nepaliktu iespaids, ka Dienvidkorejas armija ir tikai bēdīgi karavīri dzeltenos halātos, paraugieties uz šiem militārajiem peldētājiem. Par godu parādei viņu sejas nesedz maskas un mutēs nav elpošanas caurulītes. Vissarežģītākais tomēr ir soļot tā, lai neuzmītu cits citam uz pleznas.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz