Ēd jogurtu un kļūsti resns? Lūk, kāpēc!

jogurtu un cukura analīze

Jogurts kā uzkoda- to izvēlas teju visi, kuri uzmana savu svaru. Sak’, kas kas cits var būt vēl diētiskāks nekā diētiskais jogurtiņš! Bet, ak, vai! Tie patiesībā ir maldi. Mēdz uzskatīt, ka tas ir ļoti veselīgs produkts un liekus kilogramus klāt tāpēc neviens nedabūs. It īpaši, ja ēdīsi jogurtu ar samazinātu tauku saturu.

Patiesība diemžēl ir pavisam neiepriecinoša, jo lielākajai daļai lielveikalos nopērkamo tā dēvēto “diētisko” vai “ar samazinātu tauku daudzumu” jogurtu  tiek pievienots daudz cukura, lai jogurts būtu garšīgāks (īpaši tiem, kuriem samazināts tauku daudzums, jo citādi jogurts nebūtu garšīgs).

Attēlos, kurus savā Facebook.com lapā publicējusi Ieva Kozinda, apkopoti daži lielveikalā nopērkamie jogurti un cukura daudzums, kas atrodas katrā no jogurtu iepakojumiem. (Jogurta iepakojuma svars gramos = cukura daudzums visā iepakojumā = cik tas ir tējkarotēs). Un cukurs, kā zinām, ir slaidas figūras ienaidnieks.

Kā redzams, jogurti ir dažādi, tajos ir gan vairāk, gan mazāk cukura. Ieteikums, pirms likt iepirkumu grozā jogurtu, mazliet palasīt etiķeti un izvēlēties to, kurā cukura ir mazāk. Ieva iesaka garšas uzlabošanai pievienot kādu dabīgu saldinātāju, piemēram, banāna gabaliņus.

Visticamāk, daudziem šis nav atklājums, taču redzēt ar savām acīm cukura kvantumu mazajā kārbiņā ir pavisam kaut kas cits, nekā lasīt ciparus uz iepakojuma etiķetes.

jogurtu un cukura analīze

jogurtu un cukura analīze

jogurtu un cukura analīze

jogurtu un cukura analīze

 

Avots: Facebook.com

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz