Desmit dīvainākās reliģijas: nuvaubiānisms, SubĢēniju baznīca un citi brīnumi

reliģijas
Nuvaubiānisms

Liela daļa pasaules iedzīvotāju tic un ir piederīgi tradicionālajām konfesijām. Taču vairākas reliģijas pasaulē ir, tā teikt, visai specifiskas un dīvainas. Aplūkosim desmit no tām.

1. Scientoloģija

reliģijas

Scientoloģijas baznīca ir kults, ko 1952. gadā radījis El Rons Habards (L Ron Hubbard) kā vienu no savas savstarpējās palīdzības sistēmas — dianētikas — atzariem. Scientoloģijas baznīca uzskata, ka augstākajos zināšanu līmeņos cilvēks gūst mistiskas prasmes, kuras var kaitēt nesagatavotam indivīdam. Mācība tiek slēpta no šīs reliģijas piekritējiem, kuri vēl nav sasnieguši atbilstošu līmeni.

Savā mācībā Habards skaidro, kā likvidēt pagājušās, miljoniem gadu pastāvējušās dzīves modeļa esības traumatiskās sekas. Galvenais viņa mācībā ir stāsts par Ksenu, kurš esot „galaktiskās konfederācijas” valdnieks. Saskaņā ar šo stāstu pirms 75 miljoniem gadu Ksens ar kosmisko kuģi atvedis uz Zemi  miljardus cilvēku, atstājis tos pie vulkāniem, bet pēc tam uzspridzinājis ūdeņraža bumbu. Sprādziena rezultātā tetānu daļiņas ir iekļuvušas cilvēku organismos un parazitē tur līdz pat šai dienai. Augstāko pakāpju scientologi ir izteikti orientēti uz ķermeņa atbrīvošanu no tetāniem un to negatīvās ietekmes neitralizēšanu.

 

2.Kreatīvistu kustība

reliģijas
Kreatīvistu kustība (agrāk tā bija zināma kā Vispasaules Radītāja baznīca) ir separātiska organizācija, kas sludina reliģiju tikai baltajiem cilvēkiem. Kreatīvistu kustība ir arī aprakstoša frāze, ko izmanto Bens Klasens (Ben Klassen), ar to domājot visus šīs kustības piekritējus. Termina „radītājs” izmantošanai nav sakara ar kādu dievību, tas drīzāk attiecas uz baltajiem cilvēkiem. Neraugoties uz to, ka savā agrīnajā nosaukumā kustības piekritēji izmantoja vārdu „baznīca”, tā ir ateistiska.

Kustību 1973. gada sākumā izveidoja un nosauca to par „Radītāja baznīcu” Bens Klasens. Pēc viņa nāves 1993.gadā kustība gandrīz izmira, taču pēc trim gadiem Metjū Heils (Matthew Hale) radīja Jauno baznīcu un pasludināja sevi par virspriesteri, atrodoties šajā „postenī” līdz pat savam arestam 2003. gadā. Viņu arestēja pēc tam, kad tika atklāta sazvērestība ar kustības drošības dienesta priekšnieku Entoniju Evolu (Anthony Evola), kurš strādāja FIB. Sazvērestības mērķis bija federālā tiesneša slepkavība.

 

3. Psihiskās jaunības templis (TOPY)

reliģijas
Grupa tika nodibināta 1981. gadā, un tās locekļu tīkls pastāvīgi paplašinās un darbojas kā unikāla mākslinieciska kolektīva un maģijas praktizētāju savienojums. Organizācijas biedri pielūdz maģisku koncepciju, tomēr viņiem nav nekādu dievu un viņu darbībā nav mistikas. Kustības dalībnieki fokusējas uz cilvēka smadzeņu psihiskajiem un maģiskajiem aspektiem, kas ir saistīti ar „nevainīgu seksualitāti”. Savas pastāvēšanas laikā organizācija ir kļuvusi ļoti populāra „andergraunda” kultūrā. TOPY mācība ietver maģiju, dažādus psiholoģijas, mākslas, mūzikas u.c. elementus.

 

4. Jahves nācija

reliģijas

„Jahves nācija” ir afroamerikāņu reliģioza organizācija, visstrīdīgākais „melno ebreju” sektas atzars. To 1979.gadā Maiami izveidoja Hulons Mitčels (Hulon Mitchell), kurš dēvēja sevi par Jahvi ben Jahvi (Yahweh ben Yahweh). Organizācijas mērķis bija afroamerikāņu, kuri uzskatīja sevi par ebrejiem, atgriešana Izraēlā. Viņu ticības pamatā ir kristietība un jūdaisms, bet Jahvi ben Jahvi viņi uztver kā Dieva Dēlu. Tādējādi viņu ticība ir unikāla un atšķiras no „melno ebreju” uzskatiem.

Organizācija tika apsūdzēta par rasismu, jo tās locekļi uzskatīja, ka melnādainie cilvēki ir īstie ebreji, savukārt baltos viņi dēvēja par „baltajiem sātaniem”. Viņi apgalvoja arī, ka Jahve ben Jahve ir sūtīts uz Zemi kā mesija, un viņa misija ir uzvarēt baltos.

 

5. Visu pasauļu baznīca

reliģijas

„Visu pasauļu baznīca” ir neopagāniska reliģija, ko 1962. gadā nodibinājis Oberons Zells-Rēvenherts (Oberon Zell-Ravenheart) un viņa sieva Moninga Glorija. Reliģiozā organizācija izveidojās no draugu un mīlnieku grupas, kuri bija iedvesmojušies no izdomātas reliģijas, kas aprakstīta Roberta Hainlaina (Robert A. Heinlein) romānā „Svešinieks svešā valstī” (Stranger in a Strange Land). Viņu ticības pamatā joprojām ir zinātniskā fantastika. Tās sekotāji atzīst Zemes Mātes dievieti un Dievu Tēvu, kā arī fejas un citu dievu panteonus.

Daudzas baznīcas rituālās svinības balstās uz Senās Grieķijas dievu un dieviešu pielūgsmi. Tradicionāli izmantojot fantastikas idejas par savu ticējumu pamatiem, Oberons nesen ir nodibinājis „Maģijas pelēko skolu” (The Grey School of Wizardry), daļēji iedvesmojoties no Hogvartas burvestību un maģijas skolas, kas ir viena no galvenajām darbības vietām romānos par Hariju Poteru.

 

6. Visuma cilvēki

reliģijas

„Visuma” jeb „Kosmiskās pasaules lielvalstu cilvēki” ir čehu reliģioza kustība, ko nodibinājis Ivo Benda (Ivo Benda). Sistēmas ticība pamatojas uz citu planētu civilizāciju pastāvēšanu, kuras 1977.gadā nejauši esot nodibinājušas telepātisku kontaktu ar Ivo, kā arī parādījušās viņam fiziskā veidolā. Benda apgalvo, ka viņu rīcībā ir kosmisko kuģu flote, ko vada Aštars Šerāns (Ashtar Sheran), kurš atrodas Zemes orbītā. Viņi uzmanīgi vēro šīs civilizācijas un gaida transportu, kurš nogādās tos citā dimensijā. Visuma cilvēku mācība sastāv no ufoloģijas, kristietības un sazvērestības teorijas elementiem.

 

7. SubĢēniju baznīca

reliģijas

SubĢēniju baznīca ir visīstākā parodija par reliģiju, kas ietver sazvērestību teoriju, NLO, dažādu kultu principu un popkultūras sajaukumu. Uzskata, ka šo baznīcu pagājušā gadsimta 50. gados nodibinājis „pasaulē dižākais pārdevējs” „Bobs” Dobss (“Bob” Dobbs). Visos attēlos Bobs redzams kā kariķēts pīpi smēķējošs vīrietis. Viņa baznīca sāka savu darbību 1979.gadā, publicējot brošūru SubGenius. Tā kļuva populāra „andergraunda” aprindās, universitāšu studentu mītnēs, mūziķu vidē un internetā. Par baznīcai svarīgu dienu kļuva 1998.gada 5. jūlijs. Šis datums tika nosaukts par X dienu. Baznīca pareģoja, ka tajā dienā pasaule tiks iznīcināta, jo Zemei uzbruks armija. Kad nekas tamlīdzīgs nenotika, baznīcas administrators daudzu cilvēku acīs kļuva par apsmiekla objektu, tomēr viņam atļāva turpināt darbību.

 

8.Prinča Filipa kustība

reliģijas

Prinča Filipa kustība ir Yaohnanen cilts kults. Šī cilts mīt Tanna salā Vanuatu dienvidos. Tās locekļi uzskata, ka princis Filips, Edinburgas hercogs un karalienes Elizabetes II dzīvesbiedrs, ir dievišķa būtne, kalna gara baltais dēls. Senās teikas vēsta, ka viņš ir devies tālā ceļojumā, svešā zemē apprecējies, bet drīzumā atgriezīsies. Salas iedzīvotāji, redzot, kādu cieņu bauda karaliene Elizabete II,  secinājuši, ka viņas vīrs princis Filips ir tas pats dēls, par kuru stāstīts viņu leģendās. Nav zināms, kad kults radies, bet iespējams, ka tas noticis pagājušā gadsimta 50.–60. gados. Cilts locekļu ticība vēl jo vairāk nostiprinājās pēc tam, kad 1974.gadā karaliskais pāris ieradās oficiālā vizītē Vanuatu. Toreiz iedzīvotāji vērot princi varēja vien pa gabalu. Tomēr, uzzinājis par neparasto kustību, princis tikās ar tās līderiem, un abas puses apmainījās dāvanām.

 

9. Eitanāzijas baznīca

reliģijas

Eitanāzijas baznīca ir politiska organizācija, ko dibinājis godājamais Kriss Korda (Chris Korda) Bostonā, Amerikas Masačūsetsas štatā. Kā liecina baznīcas mājas lapa, tā ir „nekomerciāla izglītības organizācija, kas nodarbojas ar cilvēku un citu sugu līdzsvara atjaunošanu uz Zemes”. Šī organizācija izmanto sprediķus, mūziku, reklāmas trikus, kā arī aktīvi pielieto satīru un melno humoru, lai izsmietu „nenoturīgos” Zemes iedzīvotājus.

Eitanāzijas baznīca ir kļuvusi bēdīgi slavena, konfliktējot ar kristīgās dzīves aktīvistiem. Saskaņā ar mājas lapas datiem vienā no baznīcas baušļiem ir teikts: „Tev nav jādzemdē!”, kā arī minēti četri tās principi: pašnāvība, kanibālisms, aborts un sodomijа. Grupas lozungi: „Izglāb planētu, nogalini sevi!”, „Seši miljardi cilvēku nevar kļūdīties!” u.c. saukļi tiek izmantoti, lai izvirzītu aktuālus jautājumus, kaitinot tos, kuri uzstājas pret abortiem un homoseksuālismu.

 

10. Nuvaubiānisms

reliģijas

Ar terminu „nuvaubiānisms” apzīmē Dvaita Jorka (Dwight York) kustības sekotājus. Šī musulmaņu grupas organizācija izveidojās Ņujorkā pagājušā gadsimta 70. gados un kopš tā laika ir stipri mainījusies. Pats Jorks pašlaik atrodas cietumā, kur tika ieslodzīts par naudas atmazgāšanu, kā arī par mazgadīgo pavešanu, taču viņa reliģija, neraugoties uz tās absurdajām idejām, ir izdzīvojusi. Nuvaubiānisms ir dažādu viduslaiku mītu, reliģiozu ideju, virzienu, leģendu kokteilis.

Lūk, neparastākie šī virziena sekotāju uzskati:
– pēc bērna piedzimšanas placenta jāaprok pēc iespējas dziļāk zemē, jo Sātans var to atrast un radīt tikko dzimušā bērna klonu;

– abortētie bērniņi dzīvo kanalizācijas notekcaurulēs, kur tie veido grupējumus un kaļ plānus, kā iegūt varu visā pasaulē;

– cilvēki kādreiz ir bijuši pilnīgi simetriski un vienlīdz labi pārvaldījuši abas rokas, bet tad Zemei uzkritis meteors, kas nobīdījis centru,
tāpēc sirds tagad atrodas kreisajā pusē, bet cilvēks labi pārvalda tikai vienu roku;

– katram cilvēkam ir septiņi kloni, kas dzīvo dažādās pasaules daļās;

– tūkstošiem gadu planētu apdzīvojušas tikai sievietes, pēc tam viņas, manipulējot ar gēniem, radījušas vīriešus;

– cilvēks ir kļuvis par apzinīgu būtni tāpēc, ka uz Marsa ir veikti eksperimenti ar taisni staigājošiem cilvēkiem;

– Nikolajs Tesla ir ieradies uz Zemes no Venēras.

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz