Cik kilometrus noskrien futbolists vienas spēles laikā?

futbolists

Reizi četros gados visa pasaule pieplok pie televizoru ekrāniem, lai nepalaistu garām ne sekundi no PČ futbolā. Strīdi par bumbu vārtos vai aiz tiem, soda sitieni, kautiņi laukumā  — līdzjutējus interesē it viss. Taču maz ir to, kas iedomājas par kilometriem, kurus futbolists noskrien spēles 90 minūtēs.

Sarežģīts algoritms sniedz iespēju aprēķināt arī to.

PČ futbolā

Kā izrādās, atkarībā no tā, kāda loma spēlētajam ir komandā, futbolists vidēji spēles laikā noskrien 11 kilometrus! Visvairāk nākas kustēties pussargiem kā vidusposmam starp uzbrukumu un aizsardzību  — viņi viena mača laikā pieveic 8 – 9 kilometrus.

Vismazāk kustas vārtsargs, taču pat viņam vienas spēles laikā iznāk noskriet apmēram 2 − 3 kilometrus. Aizsargi noskrien 5 − 6 km, bet uzbrucēji — 7 − 10 km vienas spēles laikā.

Tas patiešām ir kaut kas! 22 raženi vīri tikai 90 minūtēs noskrien apmēram 248 kilometrus, turklāt reižu pa reizei pamanās iesist arī kādus vārtus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: gizmodo.com