Bojāgājušo skaits Nepālas zemestrīcē jau pārsniedzis 3300

Bojāgājušo skaits postošajā 7,8 ballu stiprajā zemestrīcē Nepālā jau pārsniedzis 3300.

Pasaules ziņu aģentūras vēsta, ka Nepālā ir zināms par 3218 nāves gadījumiem, bet kopā zemestrīce prasījusi vairāk nekā 3300 cilvēku dzīvību.

Apmēram 90 cilvēki gājuši bojā kaimiņvalstīs, tostarp vismaz 67 Indijā un 20 Ķīnā.

Ievainoti apmēram 6238 cilvēki.

Patlaban Nepālā ierodas starptautiskas glābšanas komandas, kuras, izmantojot suņus, pārmeklē gruvešus, lai atbrīvotu izdzīvojušos.

Daudzi cilvēki apmetušies parkos un citās atklātās vietās, jo zaudējuši pajumti vai baidās atgriezties mājās, bažījoties par iespējamiem pēcgrūdieniem.

Valdības darbinieki un institūcijas lūgtas strādāt ārkārtas režīmā, lai palīdzētu ievainotajiem un bez pajumtes palikušajiem.

Tūrisma ministrija pavēstījusi, ka tā cenšas atbrīvot ārvalstniekus, kas iesprostoti valstī.

Atbrīvoti arī apmēram 82 cilvēki no Everesta bāzes nometnes. Amatpersonas informējušas, ka Everestā ir 18 bojāgājušie, bet novesti lejā tikai ievainotie.

Kā zināms, zemestrīce izraisījusi milzīgu lavīnu Everestā, kas daļēji apraka alpīnistu bāzes nometni. Sākoties kāpšanas sezonai, Everesta pakājē bija pulcējušies simtiem alpīnistu, tādēļ patiesos nelaimes apmērus situācijā, kad nav sakaru, ir grūti noteikt.

Kāpējus nepieciešams nogādāt lejā ar helikopteriem, jo ceļi ir daļēji izpostīti.

Iespējams, kāpšana Everestā šosezon vairs nebūs iespējama, taču oficiāls lēmums par to pagaidām nav pieņemts.

Glābšanas darbos iesaistījusies arī Nepālas armija. Tam mobilizēti 90% armijas spēku, kuri strādā kara režīmā.

Atjaunošanas darbiem nabadzīgajā Nepālā vajadzētu būt nepieciešami apmēram pieci miljardi ASV dolāru, kas ir apmēram 20% no valsts iekšzemes kopprodukta.

Kā ziņots, 7,8 magnitūdu zemestrīce sestdien bija jūtama visā Nepālā un lielā daļā Indijas un Bangladešas.

Ievērojami postījumi nodarīti Nepālas galvaspilsētai Katmandu, bet par situāciju reģionos apgrūtinātās pieejamības dēļ saņemta daļēja informācija. Neskatoties uz auksto laiku, izdzīvojušie Katmandu nakti pavadīja uz ielas, baidoties atgriezties bojātajās ēkās.

Savukārt svētdien Nepālu satricināja spēcīgi pēcgrūdieni, kas sniegušies līdz 6,7 magnitūdām. Spēcīgāko pēcgrūdienu epicentrs atradies desmit kilometru dziļumā uz ziemeļaustrumiem no Katmandu, netālu no Ķīnas robežas.

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz