Autovadītāja tiesību iegūšanas noteikumos veikti grozījumi

auto

Precizēti autovadītāja tiesību iegūšanas noteikumi, iekļaujot tajos Briseles noteikto prasību, ka teorētiskajā eksāmenā ietverami jautājumi par braukšanu tuneļos, kā arī, ja tas ir iespējams, autovadītāja tiesību iegūšanas vadīšanas eksāmenā jābrauc tuneļos.

Precizēti arī nosacījumi par vadīšanas eksāmenu kārtošanu ar transportlīdzekļiem, kuriem ir automātiskā pārnesumkārba, skaidro Satiksmes ministrijā.

Turklāt noteikumu projektā ir izdarīti grozījumi, kas nepieciešami, lai precizētu atsevišķu transportlīdzekļu kategoriju piešķiršanas nosacījumus.

Ņemot vērā, ka Eiropas Parlamenta un Padomes 2006.gada 20.decembra direktīva par vadītāju apliecībām pastāvīgo dzīvesvietu kā nosacījumu dokumenta saņemšanai attiecina tikai uz vadītāja apliecību, projektā ir atcelts ierobežojums saņemt braukšanas mācību atļauju personām, kurām pastāvīgā dzīvesvieta nav Latvijā.

Nolūkā papildus pārliecināties par apmainīto ārvalstu vadītāja apliecību statusu, noteikts, ka visas ārvalstīs izdotās apmainītās vadītāja apliecības tiek nosūtītas izdevējvalstij vai izdevējvalsts kompetentajām institūcijām.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

8 Komentāri on "Autovadītāja tiesību iegūšanas noteikumos veikti grozījumi"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
Juris
Juris

Haa haa, tas par tuneļiem labs. :D “Ja tas ir iespējams, autovadītāja tiesību iegūšanas vadīšanas eksāmenā jābrauc tuneļos.” Raksts vispār attiecas uz tiesību iegūšanu Latvijā? :D Lai vai kā, ceru, ka autoskola, kurā šobrīd mācos http://autoskola-eksperts.com nodrošinās iespēju braukt tuneļos, ja vajadzēs. :D :D

ah
ah

Kur šos grozījumus var apskatīt? Un kā tiem, kuri autoskolu ir beiguši decembra beigās, un attiecīgi csdd eksāmenu kārtos jaunajā gadā? Tad par tuneļiem nebija ne tēmas, ne vārda! Eksāmenā būs jautājumi, kuri autoskolā nav mācīti.

chiris
chiris

Kur Te kāds tunelis Latvijā? :D

wpDiscuz