Ar krāšņu šovu atklātas Rio olimpiskās spēles

olimpiskās spēles

Ar krāšņu šovu Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro naktī uz sestdienu tika atklātas Vasaras XXXI olimpiskās spēles. Mūsu valsts karogu «Maracana» stadionā ienesa divkārtējais BMX čempions Māris Štrombergs. Atklāšanas šovs norisinājās nepilnas trīs stundas un 30 minūtes.

Mūsu valsts karogs «Maracana» stadionā tika ienests aptuveni plkst. 4:00 pēc Latvijas laika.

Atklāšanas ceremonijā no mūsu delegācijas piedalījās 21 sportists un 17 komandas pārstāvji.

Latvijas komanda turpināja Londonas olimpiskajās spēlēs aizsākto tradīciju, ka atklāšanas parādē izlases pirmajās rindās iet sportisti, pēc tam treneri, tehniskais un medicīnas personāls, bet kolonnu noslēdz delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers.

Štromberga vadībā stadionā iesoļoja vieglatlēti Madara Palameika, Sinta Ozoliņa,Laura Ikauniece-Admidiņa, Gunta Latiševa-Čudare, Ilona Marhele, Ariana Kira Hilborna, Zigismunds Sirmais, Rolands Štrobinders, Pauls Pujāts, Mareks Ārents, Arnis Rumbenieks, peldētāji Uvis Kalniņš, Aļona Ribakova, džudisti Jevgeņijs Borodavko, Artūrs Ņikiforenko, tenisiste Jeļena Ostapenko, burātāja Ketija Birzule, pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs, Jānis Šmēdiņš un šāvējs Dainis Upelnieks.

Gatavojoties startam, atklāšanas ceremonijā nepiedalīsies četri sportisti – šosejas riteņbraucēji Toms Skujiņš, Aleksejs Saramotins, kā arī svarcēlāji Rebeka Koha un Artūrs Plēsnieks.

Latvijas olimpiskajā delegācijā iekļauti 33 sportisti 13 sporta veidos: brīvajā cīņā, džudo, burāšanā, modernajā pieccīņā, peldēšanā, BMX un šosejas riteņbraukšanā, smaiļošanā un kanoe, svarcelšanā, šaušanā, tenisā, vieglatlētikā un pludmales volejbolā. Latvijas atlēti medaļu izcīņā iesaistīsies 26 sporta disciplīnās.

Riodežaneiro ir pirmā pilsēta Dienvidamerikā, kura ieguvusi tiesības rīkot olimpiskās spēles. Tomēr tā saņemt iespēju organizēt četrgades lielāko sporta notikumu mēģināja arī iepriekš – pirmo reizi tas notika, gatavojoties 1936.gada olimpiskajām spēlēm, kas tomēr notika Berlīnē. Vēlāk Riodežaneiro kā kandidātpilsēta startēja arī 2004. un 2012. gada spēlēm, tomēr tiesības organizēt olimpiskās spēles Brazīlijas metropole ieguva tikai 2009.gadā, izcīnot iespēju rīkot 31. Vasaras olimpiskās spēles 2016.gadā un apsteidzot trīs citas kandidātpilsētas – Čikāgu, Madridi un Tokiju.

Lielākās cerības Rio Latvijai saistītas ar divkārtējo olimpisko čempionu BMX riteņbraukšanā Māri Štrombergu, pludmales volejbolistiem Aleksandru Samoilovu un Jāni Šmēdiņu, septiņcīņnieci Lauru Ikaunieci-Admidiņu, šķēpmetējiem Zigismundu Sirmo un Madaru Palameiku, cīkstoni Anastasiju Grigorjevu un svarcēlāju Artūru Plēsnieku.

Organizācijas «Gracenote» jaunākais pētījums liecina, ka Latvijas varētu izcīnīt divas sudraba un vienu bronzas medaļu: sudrabs Palameikai un pludmales volejbolistiem, bet Grigorjevai bronza.

 

Izsakiet savas prognozes komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz