Aprīlī vēl snigs, prognozē dabas vērotājs un stāsta par laiku vasarā

dabas vērotājs

Kaut arī šodien pavasaris amatā stājas oficiāli, ziema tomēr vēl īsti nav ar mieru doties atvaļinājumā. Līdz Lieldienām periodiski naktīs gaidāms sals, bet dienas būs pavasarīgi jaukas. Tomēr tikai maijā gaisa temperatūra iesils plusos dienā un naktī. Tā teic laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.

Pēc Bukša novērojumiem šogad pavasaris būs līdzīgs pērnajam. Nekādu strauju virāžu nav ko gaidīt. Tomēr pārsteigumu šajā pavasarī sagādājis baltais stārķis. Viļakas pusē, kur dzīvo laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs, putns atgriezies desmit dienas agrāk nekā parasti. Citi gājputni pirms termiņa gan ierodamies neesot manīti, zina teikt Bukšs.

Cīruļus dabas vērotājs noskatījis jau 1. martā. Tāpat arī mājas strazds Latvijas austrumu pusē jūtoties kā mājās. Vidēji viss notiekot “normālos termiņos”. Vien zilās vizbulītes kavējas. Pirms gada vai diviem jau 10.-12. martā bijis zils klājiens, bet tagad mazajām puķītēm pumpuriņi vēl nemaz neveras, norāda Vilis Bukšs. Lazdas gan sākušas ziedēt tāpat kā iepriekš – 24. februārī. “Man ar zilo vizbulīti saistās īstais pavasaris,” piebilst Bukšs.

Viņš saka – pavasara prognozēšanai jāvēro laiks 21. un 25. martā. Benedikta diena ir 21. marts. Šajā dienā, kā vēsta tautas ticējumi, laika apstākļi liecina par to, kāds laiks būs Lieldienās. Savukārt 25. martā ir Pavasara Māra. Ja šajā naktī piesals, tad līdz īstajai vasarai 40 nakšu gaidāma salna.

Aprīlī dabas māte var vēl paniekoties ar slapju sniegu. Tomēr Bukšs prognozē, ka siltās, saulainās un sausās dienas pašās marta beigās jau varēs uzskatīt par pavasara vēstnesi.

Maijs būs silts. Var gan uznākt lietusgāzes. Jaukais pavasaris lutinās līdz jūnijam, arī jūnijs būšot silts un saulains. Vien tradicionālajās salnu vietās līdz mēneša vidum naktīs gaisa temperatūra var atdzist līdz mīnusiem. Nepacietīgajiem pavasara gaidītājiem Bukšs atgādina: jo lēnāk nāk, jo stabilāks būs.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: V.Bukša blogs Meiravietis

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz