Aplūko savus pirkstus: iespējams, tu esi ģēnijs!

aplūko pirkstu

Cilvēka pirkstus sedz līniju tīmeklis – pirkstu nospiedumi, tie ir ne tikai unikāli un neatkārtojami, bet arī daudz var pastāstīt par cilvēka raksturu un intelektuālo potenciālu.

Līniju rakstu uz pirkstu spilventiņiem pēta dermatoglifika. Par tās pamatlicēju uzskata Čārlza Darvina brālēnu biologu Fransisu Galtonu. Viņš pierādīja, ka pirkstu nospiedumi katram cilvēkam ir individuāli un dzīves laikā nemainās. Galtons ieviesa arī pirkstu rakstu klasifikāciju. Pirkstu ādas līniju zīmējums cilvēkam izveidojas jau mātes miesās, apmēram trešajā grūtniecības nedēļā. Vienlaikus attīstās arī bērna nervu sistēma. Attiecīgi visas atkāpes no normas atstāj pēdas arī pirkstu līniju rakstā.

Lēš, ka drīz rakstu uz pirkstu spilventiņiem varēs izmantot arī kā medicīnisko karti. Taču jau pašlaik, rūpīgi izpētot, var iegūt ziņas par cilvēka intelektuālajām spējām, komunikabilitāti, izturību, utt.

 

Nekādas burvestības – viena vienīga zinātne!

Un tā, veic pats savu daktiloskopiju: uz baltas papīra lapas atstāj roku visu desmit pirkstu nospiedumus. Ja nevēlies ķēpāties, vari arī tāpat rūpīgi aplūkot savu pirkstu spilventiņus, tā teikt – „dzīvajā”.

Pirkstu nospiedumi ir unikāli, tomēr tipoloģiski tos ierindo trīs kategorijās: pirkstu galos līnijas var veidot vienu no šīm zīmēm: arku, cilpu vai apli.

Kaut gan pavisam precīzu cilvēka raksturojumu var iegūt vienīgi ar dermotoglifikas palīdzību, jo nozīme ir gan tam, uz kura pirksta ir konkrētā zīme, gan to skaitam, arī mēs, „vienkāršie ļauži”, veicot rūpīgu pirkstu nospiedumu izpēti, varam iegūt nelielu ieskatu katras kategorijas raksturojumā.

 

Vijumi

apluko-savus-pirkstus-iespejams-tu-esi-genijs-04

Jo vairāk vijumu pirkstu nospiedumā, jo lielāks potenciāls piemīt cilvēka smadzenēm. Desmit vijumus zinātnieki jau uzskata par „ģenialitātes zīmogu”, jo šāds raksts uz pirkstu spilventiņiem sastopams ārkārtīgi reti un gandrīz vienmēr — zinātniekiem, ģeniālu izgudrojumu autoriem un pirmatklājējiem. Vijumu pārsvars liecina par augsti attīstītu loģisko domāšanu, analizēšanas spējām, labām lingvistiskajām un matemātiskajām dotībām. Šādu pirkstu īpašniekiem nekādas grūtības nesagādā iemācīties vairākas svešvalodas, brieduma gados var radikāli mainīt profesiju, apgūstot kaut ko principiāli jaunu, vairakkārt emigrēt, ja atrod interesantāku darbu, vai arī — pavisam pretēji — visu dzīvi veltīt kādam zinātniskam pētījumam. Vienīgais, kas viņiem ir gandrīz vienaldzīgs — materiālie labumi.

Nianses:

Vijumi uz roku īkšķiem liecina par tieksmi dominēt. Tāds cilvēks nespēj strādāt pilnīgā pakļautībā, viņam nepieciešama telpa individuāliem projektiem, uzmanība viņa idejām. Rutīna ir viņa ļaunākais murgs.

Ja vijumi ir uz visiem pirkstiem izņemot īkšķi, runa ir par psiholoģiski ārkārtīgi nestabilu personību. Par tādiem cilvēkiem mēdz teikt „no mīlestības līdz naidam tikai viens solis”. Tādi cilvēki ir spējīgi kardināli mainīt savu nostāju pāris minūšu laikā, jo radušies jauni argumenti vai fakti.

Vijumi uz rādītājpirksta spilventiņa liecina par to, ka cilvēks spēj darīt desmit darbus uzreiz, turklāt bieži diezgan veiksmīgi. Taču medaļai ir arī otra puse — tādiem cilvēkiem ir grūti koncentrēties. Veiksmīgam darbam viņiem ir nepieciešams stingrs grafiks un procesa organizācija.

Vijumi uz mazā pirkstiņa spilventiņa liecina par neizlēmību un noslēgšanos sevī. Tādi cilvēki citiem neuzticas, reti ar kādu satuvinās, dod priekšroku pavadīt laiku vienatnē. Bet ja kādam izdodas iekarot viņa uzticēšanos – uzticīgāku draugu neatrast.

 

 

Cilpas

apluko-savus-pirkstus-iespejams-tu-esi-genijs-03

Cilpu zīmējums uz pirkstu spilventiņiem visbiežāk sastopams Centrālajā Eiropā. Tie ir diezgan atvērti, pašpārliecināti un uz karjeru orientēti cilvēki, kuriem svarīga ir pašizaugsme un iespēja izpausties, pat ja tas nesniedz konkrētu materiālo labumu.

Šī zīmējuma pārsvars pirkstu nospiedumos liecina par attīstītu intelektu un tieksmi uz nodarbošanos, kur var likt lietā prātu. Cilvēki ar cilpveida zīmējumu uz pirkstu spilventiņiem lielākoties sastopami pašos ambiciozākajos projektos, viņi ir tie, kas visbiežāk mēdz riskēt, piedaloties start-up vai pat ir to organizatori, biežāk nekā citi uzsāk paši savu biznesu, darbu sāk kā jaunākie asistenti un laika gaitā kļūst par uzņēmumu vadītājiem. Tie ir ļoti enerģiski, darbspējīgi, kreatīvi cilvēki, par kuriem mēdz teikt „viņi liek griezties zemeslodei” .

 

Nianses:

Ja cilpas ir uz rādītājpirksta, tu esi lielisks komandas spēlētājs. Tu par visu varu necenties izrauties līderos, bet lieliski ej vienā solī ar kolēģiem, draugiem un tuviniekiem.

Cilpa uz vidējā pirksta liecina, ka cilvēku mēdz stipri iespaidot svešs viedoklis.  Pat tad, ja ārēji tu to neizrādi, sirds dziļumos pārdzīvo, ko nodomās kolēģi par tavu izskatu un ko teiks mamma, kad tu viņai izstāstīsi, ka tev plānotais vadošais amats piešķirts kādam citam.

Cilpas uz zeltneša un mazā pirkstiņa liecina par stipru veselību: jocīgi, bet statistikas dati rāda, ka būdami diezgan slimīgi bērnībā, šādi cilvēki pieaugot parasti nopietni neslimo teju nemaz.

Ja cilpu ir vairāk nekā astoņas, tev ļoti patīk sapņot un fantazēt. Par tādiem mēdz teikt „lidinās mākoņos” vai, vēl trakāk, „viņš nav no šīs pasaules”. Tieši tie, kuriem ir cilpveida zīmējumu pārsvars, biežāk par citiem kļūst par fantastikas romānu rakstniekiem.

 

Viļņi

apluko-savus-pirkstus-iespejams-tu-esi-genijs-02

Viļņi ir pats izplatītākais pirkstu spilventiņu zīmējums mūsu platuma grādos. Tādi cilvēki parasti ir mierīgas dabas, ar pielaidīgu raksturu un līdzsvarotu psihi. Zvaigznes no debesīm neķer, bet arī šaubīgās avantūrās neiesaistās, prot komunicēt ar cilvēkiem, tomēr nemēdz būt „kompānijas dvēsele”. Uztur līdzvērtīgas attiecības ar draugiem un kolēģiem, vairāk orientēti uz ģimeni. Cilvēki, kuriem ir viļņveida zīmējumu pārsvars, parasti izvēlas profesiju apkalpojošajā jomā: stilists, frizieris, vizāžists, asistents, utt..

 

Nianses:

Ja viļņveida zīmējums ir uz tava rādītājpirksta, esi sabiedrisks un komunikabls. Bet tai pat laikā emocionāls un viegli ievainojams. Viļņveida zīmējums uz rādītājpirksta spilventiņa liecina arī par to, ka cilvēks ir ļoti atbildīgs un uzticams. Tu nekad nepametīsi draugu nelaimē un darīsi visu, lai paveikto to, kas ir tev uzdots. Šāds cilvēks ikvienam priekšniekam būs zelta vērts!

Ja viļņi uz labās rokas pirkstiem ir vairāk, nekā kreisajai rokai, tu ātri aizsvilsties dusmās, bet arī ātri nomierinies un salīgsti mieru. Un, attiecīgi, otrādi: ja viļņu ir vairāk kreisās rokas pirkstiem, tu nemēdz apvainoties par sīkumiem. Taču ja tomēr apvainojies, piedošanu izpelnīties nebūs vienkārši.

Viļņi uz īkšķa liecina par to, ka tu nemēdz piekāpties un bieži vien nemaz neklausies citu izteiktajos argumentos. Ja reiz esi pārliecināts, ka tev taisnība — esi nelokāms.

Aplūkoji savus pirkstus? Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

4 Komentāri on "Aplūko savus pirkstus: iespējams, tu esi ģēnijs!"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
MILDA BREIVA
MILDA BREIVA

Manuprāt baltajai rasei visiem ir vairāk kā desmit vijumi un visiem redzēju tikai cilpas un vijumus. Viļņi nevienam pazīstamam nebija.

m
m

Vairāk kā 10 vijumi uz visiem pirkstiem, izņemot uz rādītājpirkstiem, kur ir cilpas… neticas īsti rakstam…

Janka77
Janka77

Man uz īkšķiem ir iņ – jaņ ar kādiem ~13 vijumiem, es zināju :)

wpDiscuz