Apkārt Alaukstam jau 25.reizi – gatavo slēpes un prom uz Vecpiebalgu!

apkārt alaukstam

Apkārt Alaukstam – Latvijā masveidīgākais tautas slēpojums, šogad 6.februārī norisināsies jubilejas zīmē. Šī būs 25.reize, kad slēpotāji no visas Latvijas pulcēsies Vecpiebalgā, Alauksta ezera krastā, lai draudzīgā pulkā dotos distancē. Protams, notiks cīņa par vietām, bet lielākais uzsvars likts uz jauku laika pavadīšanu fiziskajās aktivitātēs.

Tiek lēsts, ka kopumā šajos gados slēpojumos piedalījušies vairāki tūkstoši interesentu, bet četri – Aivis Cīrulis, Ilmārs Glāzers, Nils Johansons un Ilmārs Jukevics – startējuši visos 24 slēpojumos, un šogad nolēmuši to darīt arī 25.reizi.

 

apkārt alaukstam

Gaida sniegu un slēpotājus

Jubilejas slēpojumu tā rīkotāji – sporta klubs “Alauksts” –  gaida ar divējādām jūtām. Ir prieks, ka sasniegta tik apaļa jubileja, taču bažas rada Vecpiebalgā joprojām valdošais sniega trūkums. Šogad daba lēmusi, ka sniegs ir Kurzemē un Rīgā, turpretī Vecpiebalga palikusi sniega segas apdalīta. Lai arī zeme balta, sniega kārta ir pārāk plāna, lai izveidotu trasi, kas izturētu slēpotāju simtus un tūkstošus.

Sporta kluba “Alauksts” pārstāvis Uvis Avens teic, ka slēpojums notiks jebkurā gadījumā. Ja sniega nebūs tik daudz, lai brauktu pa laukiem un pļavām, nāksies slēpot apkārt Alaukstam pa ezeru.

“Ja visapkārt valda ziema, mūs vada pārliecība, ka slēpojumam ir jānotiek! Joprojām vēl ir dzīva cerība, ka sasnigs tik daudz, lai izveidotu trasi pa ierasto maršrutu. Ja ne, slēposim pa ezeru, jo ledus ir pietiekami biezs, sniega uz ezera ir pietiekami. Iespējams, kādā vietā izmetīsim kādu loku pa krastu, lai kaut nedaudz būtu reljefs, bet šobrīd sakām, ka slēpojums būs,” ir pārliecināts Avens.

Tikmēr turpinās aktīvi slēpojuma rīkošanas darbi, lai jubilejas reize būtu īpašāka. Sacensībās ienāk modernās tehnoloģijas, paredzēta elektroniska laika fiksēšana, būs fotofinišs gadījumā, ja radīsies problēmas ar labākā noteikšanu, kā arī citi nepieciešamie uzlabojumi, lai viss noritētu dinamiskāk.

“Esam padomājuši par to, lai 25. slēpojums paliktu atmiņā ikvienam dalībniekam. Pirmie simts finišētāji Tautas maratona 22 km distancē saņems īpašu piemiņas suvenīru – jubilejas slēpīti ar slēpojuma logo, ko izgatavos Jaunpiebalgas uzņēmums “Wenden Furniture”.

Arī Vecpiebalgas novada pašvaldība solījusi sniegt savu atbalstu, novērtējot šo vērienīgo sporta pasākumu. Plānots, ka ikviens finišējušais dalībnieks saņems īpašu porcelāna medaļu, kas apliecinās viņa dalību jubilejas sacensībās,” stāsta U. Avens.

 

aokārt Alaukstam

Sacensības un karnevāls

Arī 25. slēpošanas maratonā “Apkārt Alaukstam” dalībnieki varēs izvēlēties sev piemērotāko distanci – tradicionālo “Sportland” Tautas maratona distanci 22 kilometru garumā, vai 7 km “Verners DE” Veselības maratona distanci. Startēšana šajā distancē nav sacensības uz rezultātu, drīzāk gan iespēja pierādīt sevi kā radošu veselīga un aktīva dzīves veida piekritēju. To var saukt arī par karnevāla distanci, jo īpaša žūrija vērtēs un izvēlēsies apbalvošanai atraktīvākos dalībniekus, vērtējot tērpu, slēpošanas stilu, slēpju dizainu, komandas noformējumu. Te ir īstā vieta izdomai. Protams, neizpaliks arī sāncensība, jo šajā distancē tiks apbalvoti trīs ātrākie vīri un trīs ātrākās dāmas.

Taču galvenais uzsvars tiek likts uz tradicionālo “Apkārt Alaukstam” distanci 22 km garumā. Te pie balvām tiks krietni vairāk dalībnieku. Pirmo triju vietu ieguvēji un ieguvējas absolūtajā vērtējumā saņems naudas balvas, bet pie apbalvojumiem tiks arī trīs ātrākie atsevišķās vecuma grupās, kuru ir ļoti daudz. U. Avens informē, ka vērtīgu balvu var iegūt ne tikai ātrākie grupās vai absolūtajā vērtējumā. Turpinot tradīciju, arī šogad ieguvēji būs tie, kuri ieņems 101., 201., 301., 401., 501., 601., 701., 801., 901., 1001.vietu. Katrs no viņiem saņems “MADSHUS” dāvanu karti 110 eiro vērtībā. Pie nosacījuma, ja būs klāt apbalvošanas brīdī.

Protams, arī vismazākajiem slēpotājiem būs savas distances, kur viņi sacentīsies četrās vecuma grupās zēnu un meiteņu konkurencē. Slēpojuma rīkotāji sola, ka labāko apbalvošana notiks tūlīt pēc pēdējās bērnu grupas finiša, lai mazajiem censoņiem nav jāgaida līdz lielajai apbalvošanai.

“Turpināsim arī ierasto slēpojuma tradīciju – balvu izlozi, kurā piedalās visi finišējušie. Balvu sagādātas daudz un dažādas, arī “Atomic” slēpes un galvenā balva – atbalstītāja “Verners DE” dāvātā veļas mašīna. Mums svarīgs ikviens dalībnieks, tāpēc ceram, ka katrs aizbrauks mājās ja ne ar kādu balvu, tad noteikti ar pozitīvām emocijām,” saka U. Avens.

Piemiņas medaļas saņems arī tie slēpojuma dalībnieki, kas sekmīgi finišējuši 10, 15,  20 un arī 25 reizes

Slēpošanas maratonam “Apkārt Alaukstam” var pieteikties sacensību mājas lapā www.alauksts.lv vai “Sportland” veikalos visā Latvijā.

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz