Anoreksijas upuri: kad dīvu skaistums pārtop biedā

anoreksijas-upuri-00

Anoreksijas upuri slavenību aprindās diemžēl kļūst arvien pamanāmāki. Anoreksija ir kļuvusi par „modes kaiti” daudzām skaistulēm, kuru mērķis bijis iekarot pasauli, par ieroci izmantojot savu ideālo figūru. Mokot sevi badā, smagos treniņos, viņas bieži vien noved sevi līdz tādam stāvoklim, ka aiz viņu auguma pat ēnai nav kur krist.

Četras slavenības, kuras spējušas uzvarēt anoreksiju:

anoreksijas upuri

Lianna Raimsa

Dziedātāja Lianna Raimsa kusa kā sniegs pavasara saulītē. Un dzeltenās preses koris to pavēstīja visai pasaulei. Un brīdī, kad populārā kantorī dziedātāja izpildīja Amerikas himnu NCAA čempionātā National Basketball Championship game, klātesošie šokēti pavēra mutes un valsts galvenā dziesma palika otrajā plānā. Visi skatījās uz Liannas Raimsas zīmola Dolce & Gabbana balto kleitu, kurā sieviete izskatījās kā nedaudz apvēlies skelets.

Taisnības labad jāsaka, ka šobrīd ļaudis melš, ka Liannai atgriezies veselais saprāts un viņa pametusi boksa treniņus, vairs nemoka sevi ar drakoniskām diētām. Atcerēsimies, ka ilgu laiku viņas dienas norma bija trīs bulciņas – brokastis, pusdienas un vakariņas.

 

anoreksijas upuri

Nikola Ričija

Bērnībā Parisas Hiltones labākā draudzene Nikola Ričija līdzinājās rausītim ar smuki sārtiem vaidziņiem. Acīmredzot, tieksme līdzināties kādreizējai labākajai draudzenei Nikolai izdarīja lāča pakalpojumu: viņa nolēma steigšus notievēt, lai ko tas prasītu. Un Nikolai tas patiešām izdevās: jau bez tā slaidā meitene zaudēja 30 kg svara, taču sasirga ar anoreksiju. Rezultātā kādreizējā Holivudas blondīne – siržu lauzēja, kura vīriešus prata padarīt neprātīgi iemīlējušos tikai uz viņiem paskatoties vien, pārvērtās par anatomijas mācībstundas uzskates līdzekli. Tomēr, gods kam gods, Nikola atjēdzās: liekot lietā rakstura stingrību, viņa piespieda sevi mainīt attieksmi pret dzīvi. Grūtniecība paglāba viņu no ciešanām, ko nesa sev līdzi anoreksija. Pēc tam, kad Nikola Ričija laida pasaulē divus bērniņus, viņas figūra atguva zaudēto formu. Un šobrīd sabiedrības dāma izskatās lieliski, turklāt nebaidās, kā agrāk, apēst lieku kumosiņu pusdienu maltītē.

 

anoreksijas-upuri-04

Allegra Versače

Kad Allegras Versačes ķermenis svēra 32 kilogramus un viņa nokļuva slimnīcā, ārstiem nācās pamatīgi nopūlēties, lai jaunā sieviete nenomirtu. Aizraušanās ar drakoniskām diētām Versačes klana princesei beidzās ar anoreksiju. Iespējams, savu ļaundara lomu tajā nospēlēja neveiksme mēģinājumā kļūt par aktrisi. Meitenes kvēla vēlēšanās bija izkļūt no loka, kurā viņa nemitīgi bija spiesta atrasties, un uzsākt pašai savu dzīvi. Tomēr liktenis bija lēmis citādi: Versačes bagātību mantiniecei anoreksijas dēļ nācās slēpties no publikas, nevis uzstāties tās priekšā. Viņa tikpat kā neizgāja no mājas un nesatikās pat ar tuvākajiem ģimenes locekļiem un draugiem. Taču viss sliktais reiz beidzas, un Allegras dzīves melno joslu nomainīja baltā. Šobrīd Versačes klans pamatoti var lepoties ar to, ka Allegra ir spējusi pievarēt murgaino slimību un spērusi pirmos soļus, lai īstenotu savu sapni par aktrises karjeru.

 

anoreksijas-upuri-05

Mērija Keita Olsena

Būt jaunam slavas virsotnēs un pelnīt miljonus – tas bieži vien ir sarežģīts pārbaudījums pat pieaugušām slavenībām, nemaz nerunājot par bērniem. Arī Mērijai Keitai Olsenai šī nešļava izrādījās par smagu: arī viņa ļāvās modes lietai – nomest svaru, lai vienmēr izskatītos neatvairāmi skaista. Un kā tas bieži notiek, pārcentās. Kad Mērija Keita Olsena saprata, ka ir aizgājusi par tālu savā centībā, viņa rada spēku pateikt stingtu „nē” uzglūnošajai anoreksijai un atkal sākt dzīvot normālu dzīvi. Tikusi galā ar sevi, Mērija Keita metās glābt savu draudzeni – Nikolu Ričiju. Un, kā vēlāk apgalvoja Nikola, Mērijas Keitas palīdzīgais plecs un padoms sniedza aktrisei ne tikai cerību, bet arī deva spēku cīņā ar anoreksiju.

 Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

 

Avots: Glamour.com

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz