Andris Kivičs: Nevajag palaist garām iespēju paklusēt

Andris Kivičs

Andris Kivičs jau labu laiku lielai daļai Latvijas televīzijas skatītāju vairāk asociējas ar „Rīga TV24” raidījumu „Rampas ugunis”, kuru viņš vada, nekā ar mūziku, kaut gan ir arī talantīgs mūziķis un grupas „Z-Scars” dalībnieks. Stundu garā saruna ar visdažādāko profesiju un uzskatu cilvēkiem Andrim izdodas lieliska, un to atzīst ne tikai ierindas TV vērotāji, bet arī pieredzējuši žurnālisti un „runāšanas mākslas” speciālisti.

Intervijā izdevumam Vakara Ziņas Andris atzīst, ka ir laimīgs cilvēks, jo daudzi no mums nevar izbrīvēt laiku, lai stundu ar mammu parunātos, turpretī viņam viena gada un trīs mēnešu laikā ir izdevies parunāt ar aktieriem, sportistiem, mūziķiem.

„Pats galvenais, ko esmu iemācījies, vadot raidījumu, ka dzīvē nekad nevajag palaist garām iespēju paklusēt. Tajā brīdī, kad gribi pārtraukt, bet nepārtrauc, raidījuma viesis pasaka kaut ko interesantu. Tas ir kā likums. Arī dzīvē ir tāpat. Nevajag pārtraukt savus līdzcilvēkus, lai gan liekas, ka viņi tobrīd runā nevajadzīgas lietas”, noslēpumu atklāj Andris Kivičs.

Vadot sarunu šovu „Rampas ugunis”, Andris ir sapratis, ka visinteresantāk ir parunāties ar cilvēku par tām tēmām, par kurām nevajadzētu ar viņu runāt. „Piemēram, ar Ivaru Godmani mēs runājām par metināšanu, nevis iekšzemes kopproduktu. Ar aktieri Jāni Skani par augstlēkšanu, nevis par jauno lomu teātrī. Atklājās, ka viņš ir sporta meistars augstlēkšanā. Man gribas izzināt katras profesijas virtuvi,” teic Andris.

„Man ļoti patīk un aizrauj darbs, ko daru,” intervijā izdevumam Vakara Ziņas atklāj Andris Kivičs. „Piemēram, eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, kas man ir liela autoritāte, satiku pirmo reizi dzīvē, un viņa uzreiz sēž man pretim metra attālumā. Turklāt viņai ir tik spēcīga aura. Bet visi no manis gaida saturīgu sarunu. Man likās, ka Vaira juta, ka vajag džekam palīdzēt, un viņa man ļoti palīdzēja. Eksprezidente pastāstīja, kā iepazinās ar savu vīru, kāds bija viņas pirmais randiņš. Man visu raidījuma laiku pulss bija aptuveni 180 sitienu minūtē.”

Kāds ir veiksmes noslēpums? Kā izdodas panākt, ka raidījumu „Rampas ugunis” atzīst par interesantu ne tikai „parastā tauta”, bet arī spalvas meistari? Andris Kivičs neslēpj „sveci zem pūra” – ir jāuzdod savam sarunu biedram jautājums, kas interesē cilvēkus.

„Vēl viens moments, ka es nekad raidījuma laikā nevēlos uzbrukt saviem sarunu biedriem. Piemēram, nāca pie manis uz studiju Lembergs un Godmanis, tādēļ sociālajos tīklos vērsos pie raidījuma skatītājiem, lai uzdod savus jautājumus. Visi jautājumi bija ar negatīvu pieskaņu. Esmu sapratis, ka ne jau Andris Kivičs stundu garā raidījumā izmainīs kādu no šiem cilvēkiem, es varu tikai no viņiem pamācīties”, norāda sarunu šova vadītājs.

„Ļoti daudz pētīju, kā strādā amerikāņu televīzijas un radio raidījumu zvaigzne Larijs Kings, kurš šajā jomā strādā jau 45 gadus. Daudz skatos arī Krievijas žurnālista Vladimira Poznera sarunu raidījumus,” stāsta Kivičs.

„Tajā dienā, kad man ir raidījums, svarīgi stundu pirms tam parunāt pa telefonu, lai raita valoda un mēle nemežģās, kā arī nepieciešama fiziskā slodze, lai ēterā ir patīkams pacēlums,” par nopietno gatavošanos „uznācienam starmeša gaismā” stāsta sarunu šova vadītājs.

Nesen gāju ar savu dēlu pa «Spici» un man pienāca klāt džeks, aptuveni 45 gadus vecs, un pateica paldies par raidījumu, atklājot, ka viņa sieva skatās itin visus raidījumus. Šovasar skrienot gar jūru, pie manis pienāca kāds 70 gadu vecs kungs un vaicāja, kad atsāksies raidījums. Pēc piedzīvotā secināju, ka raidījums ir aizgājis tautās. Man ir sajūta, ka šo raidījumu skatās cilvēki no 40 gadu vecuma un uz augšu. Tie ir cilvēki, kuri gatavi stundu skatīties un klausīties normālu sarunu, kuras laikā es nevienam «neuzbraucu», nepārtraucu, nepazemoju un neapspļaudu. Raidījuma moto, lai ikviens skatītājs un es pats kaut ko iemācos un iegūstu no šīs sarunas,” teic Andris Kivičs.

Kā zināms, 17. augustā ir sākusies RīgaTV 24 sarunu šova “Rampas ugunis” 2. sezona.

Puaro.lv jau iepriekš varējāt noskatīties Andra Kiviča sarunu ar Jurģi Liepnieku.

 

Avots: Vakara Ziņas

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz