Ačgārnās pasakas: šķīrusies Sniegbaltīte, Pelnrušķīte alkoholiķe un aptaukojusies Sarkangalvīte

Pasakas liek noticēt, ka princeses satiek savus prinčus un dzīvo “līdz mūža galam laimīgi”, taču fotogrāfe Dina Goldšteina no Vankuveras, Kanādā, fotogrāfiju sērijā „Kritušās princeses” parāda Sniegbaltīti, Sarkangalvīti un citus pasaku tēlus traģisku likteņu, tai skaitā vēža, alkohola un nelaimīgas laulības, varā.

„Mana Kritušo princešu sērija radās spēcīgos personiskos pārdzīvojumos, kad dusmojos par ierasto „dzīvoja laimīgi līdz mūža galam”, ar ko mēs esam audzināti kopš bērnības”, paskaidro Izraēlas pilsētā Telavivā dzimusī fotogrāfe.

Goldšteina pastāstīja, ka viņa guvusi iedvesmu radīt šīs fotogrāfijas laikā, kad viņas meita pirmo reizi ieinteresējās par princesēm, bet viņas mātei drīz pēc tam atklāja vēzi.

„Abi notikumi savijās un lika man domāt, kā princese izskatītos, ja viņai vajadzētu cīnīties ar slimību, meklēt naudu iztikai vai samierināties ar novecošanu.

Es sāku iztēloties, kas notiktu princešu dzīvē vēlāk. Protams, viņām nāktos saskarties ar problēmām, ar kādām saskaras mūsdienu sievietes”.

Fotogrāfiju sērija. . . liek skatītājam pārdomāt patieso dzīvi – nepiepildītos sapņus, dabas un okeāna piesārņošanu, karu, aptaukošanos, iezemiešu kultūras izmiršanu, vēzi un maldinošo dzīšanos pēc mūžīgās jaunības.”

 

 

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz