8 iemesli, kāpēc pilnīgi attaisnoti var izlaist sporta nodarbības

sporta nodarbības

Pasaulē, kur vairāk nozīmē labāk, ir ļoti viegli nonākt sporta nodarbību gūstā. Ja runa ir tieši par sportu, tad mazāk ir vairāk. Bet tāpēc nu gluži nav jāpārtrauc sporta nodarbības pavisam, taču jāatceras savā nodarbību plānā iekļaut arī  dažas dienas atpūtai.

Neesat pārliecināti? Šeit būs astoņi iemesli, kādēļ pilnīgi bez sirdsapziņas pārmetumiem uz sporta zāli nevajadzētu iet katru dienu.

1. Muskuļi aug tad, kad guļat. Svaru cilāšana rada sīkas plaisas muskuļos, kas sevi sadziedē tikai atpūtas laikā. Tieši šis process padara muskuļus stiprākus. Lai gan ir svarīgi trenēties cītīgi, ir arī ļoti svarīgi dot ķermenim pietiekami daudz laika, lai atjaunotu sevi (parasti līdz brīdim, kad vairs nejūtat muskuļu sāpes).

2. Pārlieki treniņi var izraisīt nevēlamas svara svārstības. Pārāk bieži un intensīvi treniņi var radīt būtisku svara zudumu, taču daudzi nemaz neapzinās, ka tas var izraisīt arī pretēju efektu. Dabiskie ķermeņa aizsardzības mehānismi var izraisīt pārlieku svara zudumu vai svara pieaugumu (kas nav saistīts ar muskuļu masas pieaugumu).

3. Miega traucējumi? Iespējams, ka trenējaties par daudz. Pārāk ilga gulēšana vai bezmiegs norāda uz to, ka kaut kas nav kārtībā.

4. Pārlieki treniņi izraisa garastāvokļa maiņu. Treniņš var būt labs antidepresants, kas tiek galā ar vieglu depresiju. Taču pārmērīgi treniņi var izraisīt arī pretēju efektu – nervozitāti vai depresiju pat pastiprināt.

5. Vairāk treniņu = lielāka apetīte. Nav jābūt ģēnijam, lai saskatītu saikni starp treniņiem un apetīti. Jo vairāk sportojat, jo vairāk enerģijas ķermenim nepieciešams, lai spētu kustēties uz priekšu. Daudziem ir bail, ka kārtīga maltīte pēc nodarbībām liks atgriezties svaram. Tā gluži nenotiek. Apetīte parasti samazinās proporcionāli nodarbību skaitam, tādēļ nevajag savu ķermeni tik ļoti barot.

6. Visu laiku jutīsieties noguris. Visiem patīk treniņu sniegtais enerģijas pieplūdums, taču vairāk sporta ne vienmēr nozīmē vairāk enerģijas. Ja nodarbības liek jums justies miegainam vai nogurušam visas dienas garumā, tas nozīmē, ka trenējaties par daudz. Ieklausieties savā ķermenī. Ja tas saka: „Esmu tik ļoti noguris, ka nespēju aiziet uz tualeti,”, izvairieties no intensīviem treniņiem.

7. Pārlieki treniņi bieži vien izraisa spēku izsīkumu. Galu galā dzīvē svarīgākais ir līdzsvars. Mums visiem ir savas robežas – laikam, enerģijai, naudai, fiziskajām rezervēm. Pārlieka to tērēšana var izraisīt izsīkumu. Labāk pieturēties pie sabalansētas programmas, nevis izdzīt sevi līdz pēdējam, kad gluži vienkārši mēneša beigās vēlaties visam atmest ar roku. Sportam ir jādara jūs laimīgus. Atrodiet līdzsvaru, kas jums ir vispiemērotākais.

8. Sporta nodarbības nolaupa visu jūsu brīvo laiku. Bez medicīniskajām problēmām, sporta nodarbības prasa daudz laika. Ir svarīgi veltīt laiku arī citām lietām, piemēram, draugiem un ģimenei. Iemācieties kaut ko jaunu, aizejiet uz kino vai apciemojiet vecākus, kas jau sen to gaida.

 

Kā jums šķiet? Rakstiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar