3 viltīgi triki, kā vienā mirklī nomierināt agresīvu sarunbiedru

kā nomierināt agresīvu

Ja pasaulē nebūtu agresīvu cilvēku, ko nākas nomierināt, visi planētas iedzīvotāji izturētos vienādi rāmi un nosvērti, dzīve, iespējams, nebūtu tik interesanta, taču noteikti vienkāršāka un patīkamāka.

Lai nu kā, mēs visi – pat paši prātīgākie un savaldīgākie – dažreiz tomēr piedzīvojam situācijas, kad emocijas ņem virsroku pār veselo saprātu.

Un ja nu reiz dzīvē tā ir iekārtots, ka ne vienmēr izdodas izvairīties no saskarsmes ar nelīdzsvarotiem un nesavaldīgiem cilvēkiem, der zināt, kā padarīt šo komunicēšanos maksimāli nesāpīgu un sarunu produktīvu.

Ar pāris viltībām kā ātri nomierināt agresīvu sarnbiedru, dalījies klīniskais psihologs Dr. Alberts Dž. Bernšteins (Dr. Albert J. Bernstein), kurš strādājot ar psihiski slimiem pacientiem, līdz pilnībai noslīpējis prasmi no rāmjiem izgājušu sarunu ar agresīvu cilvēku atgriezt atkal normālās sliedēs, padarot komunicēšanos produktīvu

Iegaumējiet šos pāris paņēmienus, un jūsu spēkos būs nomierināt pat pašu satrakojošākos sarunas biedru un padarīt produktīvu arī pašu nokaitētāko sarunu augstos toņos.

 

1. „Lūdzu, runājiet lēnāk. Es patiešām mēģinu jūs saprast”

Te nav runa par to, cik ātri ber vārdus jūsu sarunas biedrs. Šis lūgums liks cilvēkam uz mirkli apklust un nevilšus aizdomāties. Viņa tonis tūlīt pat kļūs piezemētāks, viņš sāks runāt ar pauzēm, kas viņam pašam dos iespēju vairāk padomāt par to, ko saka un izvēlēties vārdus.

Kā skaidro Dr. Bernšteins, paņēmiens ir iedarbīgs, jo sarunbiedrs to no jums negaida – uzdodot šādu jautājumu, jūs sagraujat viņa cerības. Viņš sagaida, ka jūs konfrontēsiet, turpretī jūs lūdzat viņu izskaidrot savus iebildumus. Jūs esat ieinteresēts. Un tā viņam ir ļoti laba motivācija, lai sāktu domāt konstruktīvāk.

2. “Kā es varu jums palīdzēt?”

Šis paņēmiens darbojas pēc tāda paša principa, kā iepriekšējais. Tas liecina par jūsu gatavību sadarboties. Tas sasit lupatu lēveros emocionālo blokādi un liek cilvēkam pāriet no aklas savas neapmierinātības paušanas uz dialogu.

 

3. Uzdodiet jebkādus precizējošus jautājumus

Nav svarīgi, cik agresīvi noskaņots ir jūsu sarunbiedrs. Jebkurā gadījumā, ja jūs sāksit viņam skaidrot, ka viņa argumenti ir maldīgi un centīsities pierādīt, ka viņš  sajucis prātā, maigi sakot, viņš jūs nesapratīs.

Tamlīdzīgi skaidrojumi, kaut arī pausti vislabāko nodomu vadīti, nezin kāpēc, sarunas biedram, kā likts, šķiet pretīgi un aizvainojoši. Visticamāk, viņš pilnīgi un galīgi zaudēs savaldību un kļūs pavisam agresīvs.

Tāpēc pat tad, ja viņš mēģina jums iegalvot, ka ir Rainis un turklāt dzīvs, labāk mēģiniet noskaidrot, kāpēc tad nekur nav lasāmas viņa jaunākās vārsmas, nevis bez aplinkiem paziņojiet, ka viņš ir sajucis prātā.

Dr. Bernšteins uzskata, ka nav svarīgi, ko cilvēks runā. Vislabāk viņu nomierinās tas, ja jūs izrādīsiet empātiju un ieinteresētību. Tāpēc uzdodiet precizējošus jautājumus, kas palīdzēs sarunbiedram dziļi ievilkt elpu un apdomāt nākamos vārdus.

 

Vai esat jau izmēģinājuši kādu no šiem paņēmieniem? Dalieties ar savu pieredzi komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: The Muse

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz