3 atslodzes dienas, 4 nedēļas un iesoļo vasarā kā topmodele

atslodzes dienas

Vasara šogad pieteikusies agrāk nekā ierasts, saulīte ripo pa zemes virsu, aizmetam prom siltās drēbes, atveram skapi, pielaikojam skaisto, pērnvasar pirkto kleitiņu un… sasper jods!! – neiet ciet rāvējslēdzējs! Pazīstama situācija? Nelieniet gultā zem segas, neraudiet un nenorociet sevi sērošanā par zaudēto figūru, rīkojieties!

Ieturi trīs atslodzes dienas pēc kārtas četras nedēļas un pēc mēneša vairs jaunajā kleitiņā nelīdzināsies cīsiņam celofānā, turklāt rāvējslēdzēju aizvilkt būs vieglāk par vieglu.

Tātad, lūk, ēdienkarte trim atslodzes dienām:

 

PIRMĀ DIENA

Brokastis:  glāze ūdens, kam pievienota citrona sula, neliela bļodiņa (kā divas kopā saliktas plaukstas)  augļu salātu (izņemot banānus, vīnogas, dateles, vīģes u.c. cukura bumbas), kam pievienota ēdamkarote zema tauku procenta jogurta bez piedevām, zaļā tēja.

.
Otrās brokastis: 10 valrieksti vai mandeles.

Pusdienas: liela bļoda salātu (gurķi, tomāti, salātu lapas) ar 3 ēdamkarotēm vājpiena biezpiena (var „slapināt” ar citrona sulu, ābolu etiķi vai balzametiķi).

.
Launags: ābols vai apelsīns, zaļā tēja.

Vakariņas: liels šķīvis dārzeņu biezzupas (vārītas ūdenī nevis buljonā, nepievienojot sāli, taukvielas, krējumu utt.). Garšas uzlabošanai lietojiet piparus, čili vai citas garšvielas bez sāls. Pašu zupu drīkst nedaudz pasālīt tad, kad tā ielieta šķīvī.

Daudz dzert ūdens (līdz 4 l, bet ne mazāk kā 2,5 l).

OTRĀ DIENA

Brokastis: ābols, 250 g Lacto bez piedevām, kam pievienota viena ēdamkarote auzu kliju,  zaļā tēja.

Otrās brokastis: 5 Brazīlijas rieksti (ja negaršo, 30 g citu riekstu)

Pusdienas:  120 g grilēta laša bez sāls (ar citronu vai garšvielām, kuru sastāvā nav sāls), salāti (tomāti, gurķi, salātu lapas) bez taukvielām, ar citrona sulu, ābolu etiķi vai balzametiķi, bez sāls.

Vakariņas:  tvaicēti vai cepeškrāsnī bez taukvielām cepti dārzeņi (cukini, burkāni, sīpoli, tomāti, ķiploki). Piedevas – svaigi tomāti vai gurķi. Porcija – pusdienu šķīvis.

 

TREŠĀ DIENA

Brokastis: glāze citronūdens, 175 g vājpiena biezpiena, 50 g augļu biezeņa (sablenderēt ābolu vai zemenes, cukuru nepievienot). Var ēst veselus augļus.

Otrās brokastis: zemenes (neliela bļodiņa – kā kopā saliktas saujas).

Pusdienas: šķīvis dārzeņu biezzupas (bez kartupeļiem). Vārīt ūdenī, bez sāls. Nedaudz pasālīt, kad zupa ielieta šķīvī. Lietot garšvielas bez sāls.

.
Launags: 120 g grieķu jogurta bez piedevām, sauja zemeņu.

Vakariņas: salāti (gurķi, tomāti, salātlapas) ar 3 ēdamkarotēm vājpiena biezpiena. Var pievienot etiķi vai citrona sulu, bez sāls.

 

Ieturēt vairāk par trim atslodzes dienām pēc kārtas vienā nedēļā nav ieteicams. Pārējās dienās ēdiet kā parasti, tomēr neaizraujieties – izvairieties no miltu ēdieniem, saldumiem, našķiem un alkohola.

Neaizmirstiet par sporta nodarbībām – vismaz stundu dienā veltiet fiziskam treniņam – ātrai soļošanai, skriešanai vai fitnesa nodarbībai. Nav obligāti apmeklēt sporta zāli – kustieties upmalā vai savā pagalmā.

 

Galvenie atslodzes dienas noteikumi:

Pēc pamošanās izdzert glāzi silta citronūdens. Dienas laikā izdzert ne mazāk par 2,5 l ūdens, vēlams – 4 litrus.

Turiet pa tvērienam svaigus gurķus – ja uznāk bada lēkme, ēdiet tos.

 

BRĪDINĀJUMS – neaizraujieties ar diētām un raugoties spogulī saglabājiet realitātes sajūtu –Merilina Monro ir tikai viena!

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: pielāgots no eatingwell.com

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz