13-gadīgai čigānietei IQ līmenis augstāks nekā Einšteinam un Hokingam

IQ līmenis

Nikola Barra (Nicole Barr), 13 gadus jauna čigāniete, kas turklāt regulāri „basto” stundas skolā, saņēmusi ielūgumu ierasties Oksfordas universitātē pēc tam, kad testā viņas IQ līmenis izrādījies par 2 ballēm augstāks nekā Albertam Einšteinam un Stīvenam Hokingam.

Trīspadsmit gadus jaunā skolniece, kas treilerī regulāri ceļo pa pasauli, bet lielākoties uzturas Lielbritānijā, atzinusies, ka viņas dzīve ir ievērojami mainījusies pēc iestāšanās Burnt Mill Academy — mācību iestādē Eseksas grāfistē. Tieši tur Nikolas spējas pamanīja skolotāji. Kaut gan sākumā romu pusaudze neizrādīja nekādu lielo degsmi uz mācīšanos. Kā stāsta pati Nikola, mātei pirmajā dienā nācies viņu ilgi pierunāt doties uz Burnt Mill, un arī vēlāk meitene bieži bastoja mācību stundas.

13 gadus jaunajai meitenei ir īpašas intelektuālas spējas, kādas ir tikai 1% planētas iedzīvotāju. Nikolai ir pavisam parasta ģimene: par mātes nodarbošanos ziņu nav, bet meitenes tēvs ir ceļstrādnieks un nodarbojas arī ar lietus ūdeņu notekcauruļu tīrīšanu.

Nikolas māte atklājusi, ka meitene vienmēr izcēlusies ar savām intelektuālajām spējām: jau divu gadu vecumā viņa bez pūlēm atrisinājusi vienkāršus matemātikas uzdevumus. Nepilnu desmit gadu vecumā meitene jau veikli risinājusi sarežģītus algebras uzdevumus. Šobrīd Nikolai vislabāk patīkot matemātika un drāmas nodarbības. Nākotnē viņa nolēmusi studēt medicīnu, iespējams, Oksfordā.

Pusaudze nekautrējas par savu tautību, un jūtas sarūgtināta, ja apkārtējie izsaka nievas par čigāniem. Nikola, tāpat kā māte, ir pārliecināta, ka cilvēki baidās no čigāniem un ir pārņemti ar stereotipiem. Pusaudze, kā pati stāsta, dzīvojot cilvilizētā komūnā.

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

Avots: The Daily Mail

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz